Український
науково-практичний журнал
урологів, андрологів, нефрологів

А.А. Гайбуллаєв, А.А. Абдурізаєв, Ш.Р. Машарипов

Нетримання сечі у жінок в регіоні Південного Приаралля

РЕФЕРАТ

Проведено популяційне дослідження серед жінок, старших 18 років, Хорезмської області Узбекистану. Метод виборки - гніздово-типологічний. Дизайн дослідження - «випадок-контроль». Обсяг виборки 1487 респондентів. Нетримання сечі та симптоми наповнення виявлення за допомогою опитувальника ICIQ-SF.

Встановлено, що розповсюдженість нетримання сечі в регіоні Південного Приаралля у жінок у віці 18 років та старше складає 27%. При цьому втрата сечі при фізичному навантаженні відмічалась у 12,1% опитаних жінок, ургентне нетримання сечі - у 4,4% та змішаний тип нетримання сечі - у 10,4% опитаних. Найчастішою виявилась періодичність втрати сечі 1 раз у тиждень або рідше. Серед хворих з ургентним нетриманням сечі така періодичність відмічалась у 57,3%, а серед жінок зі стресовим нетриманням - у 52.5%. Обсяг втраченої сечі 58,4% жінок охарактеризували, як незначний, 29,9% помірний, а 11,7% осіб відмітили втрату сечі великого обсягу. Ургентні позови до сечовипускання виявлені у 31,8%, поллакіурія - у 39,2% та никтурія - у 15,2% опитаних жінок. Хворі, які страждають на нетримання сечі, серед жінок з вказаними вище симптомами, склали 72,9%, 83,1% та 60,6%, відповідно.

У жінок, які страждають на нетримання сечі, відмічались більш виражені симптоми порушення накопичувальної функції сечового міхура, ніж у жінок, без мимовільної втрати сечі. Серед хворих з нетриманням переважаючими за кількістю були жінки з незначною інтенсивністю симптомів накопичення. Інтенсивність нетримання сечі у більшості хворих також була невисока.